ביטוח מחלות קשות המדריך המלא

ביטוח מחלות קשות

עם התפתחות העידן המודרני, אכילה מרובה של מזונות מעובדים, שימוש נרחב בטכנולוגיה מסרטנת ומחסור בעבודה על תחזוק הגוף – אנחנו נתקלים ביותר ויותר מחלות קשות שתוקפות אנשים בכל הגילאים. אז נכון, כמובן שמחלות קשות נפוצות יותר בקרב קשישים, אבל גם בקרב צעירים וילדים ניתן לראות עלייה משמעותית במחלות קשות. כולנו אנשים שזקוקים לוודאות או לביטחון מסויימת, ומכך נגזרת המילה "ביטוח". הביטוח נועד לשמור עלינו ולעזור לנו במקרה שאנחנו חווים אירועים בלתי צפויים כמו התפרצות של מחלה קשה שגורמת לנו לאובדן עבודה או תפקוד לקוי בשגרת חיינו. אז למה גם אתם צריכים ביטוח למחלות קשות? כל הפרטים במאמר הבא.

ביטוח עם סוכני ביטוח שעובדים עם בסט אינס

לכל אדם יש צרכים וסיבות שונות כדי לבטח את עצמו ואת משפחתו, ולכן עולם הביטוח כולל בתוכו מגוון מוצרי ביטוח וכיסויים שמותאמים לכל אחד. אצלנו בסט אינס, חרטנו על דגלנו שהביטוח שאתם רוכשים יתן לכם את המענה הכי טוב בהתאם לצרכים ולדאגות שלכם. באתר שלנו תוכלו למצוא את פתרונות הביטוח והשירותים המתאימים ביותר לכם. לאחר התייעצות עם סוכן ביטוח תוכלו להחליט איזה ביטוח הכי מתאים לכם, ללא הצורך לפנות לעשרות חברות ביטוח שונות, כי את העבודה הקשה סוכן הביטוח כבר יעשה בשבילכם.

מהו ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח יחסית חדש בעולם הביטוחים. הביטוח מעניק לכם כיסוי למגוון מחלות או מצבים מסויימים. במקרה של טיפול או שיקום ממחלה, הביטוח מכסה עלויות כאלו ואחרות. פוליסת הביטוח עשויה לכסות ולשלם כמה תשלומים חד-פעמיים, או תשלומים חודשיים במשך מספר שנים, כשהכל כמובן תלוי בתנאי הפוליסה שרכשתם. המטרה של התשלומים היא לעזור לכם לכסות הוצאות רפואיות שלרוב כרוכות בעלויות גבוהות מאוד. על מנת להפעיל ביטוח של מחלות קשות, צריך להגיש תביעה לחברת הביטוח בעזרת סוכן הביטוח, יחד עם צירוף מסמכים רפואיים רלוונטיים ואת כל הקבלות ששמרתם מהשירותים הרפואיים שקיבלתם כמו קבלות על טיפולים ותרופות.

הסיבות הנפוצות לרכישת ביטוח מחלות קשות הן בשל הרצון להבטיח עתיד כלכלי לבני המשפחה, בטח כשמדובר באנשים מבוגרים יותר, למנוע צבירת חובות שמצטברים בטיפולים יקרים והידיעה שיש מי שיעזור לכם מול הגורמים המוסדיים במקרה שחלילה אתם או מישהו מבני משפחתכם חלה או חולה במחלה קשה.

מה הכיסויים שכלולים בביטוח מחלות קשות

לכל פוליסת ביטוח שרוכשים יש כיסויים שונים שכלולים בפוליסה. כך גם במקרה של ביטוח מחלות קשות. פוליסת מחלות קשות מכסה אירועים רפואיים חמורים או מחלות שיש למבוטח, ונותנת לו פיצוי כספי לפי סכום שנקבע מראש בפוליסה. המפקח על הביטוח קבע מהן ההגדרות שכוללות מחלות קשות שאותן חברות הביטוח חייבות לכלול בפוליסה של מחלות קשות. מחלות קשות כוללות בין היתר טרשת נפוצה, מחלת ריאות כרונית, התקף לב חריף, סוגי סרטן ועוד.

בנוסף לגובה סכום הפיצוי שחברת הביטוח נותנת למי שמבוטח בביטוח מחלות קשות, הפוליסה כוללת גם כיסויים אחרים שנועדו להקל על חייו של החולה ומשפחתו. כך למשל, במקרים של מחלות מסויימות, הפוליסה תפצה את החולה בפיצוי חלקי גם במקרה שהמחלה לא כלולה בתוך ההגדרות של מחלות קשות שבגינן אפשר לקבל פיצוי כספי מלא. זאת ועוד, יש פוליסות שנותנות מימון לשירותים רפואיים נלווים כמו חוות דעת נוספות בחו"ל, ליווי רפואי אישי, איתור אחר רפואים חדשניים ועוד.

חברות הביטוח יכולות להחליט שהן חורגות מהגדרות מפקח הביטוח, אבל רק במקרה שהחרגות אלה פועלות לטובתו של המבוטח. כלומר, רק אם חברת הביטוח תסכים לכלול בפוליסת הביטוח מצב רפואי קל יותר משמוגדר על ידי המפקח, או במקרה והיא בוחרת להוסיף מחלות נוספות לרשימת המחלות הקשות שיכללו בביטוח.

המבוטח לא חייב לרכוש את הכיסוי הנרחב עבור כלל המחלות שחברת הביטוח מציעה, והוא יכול לבחור עבור אילו מחלות הוא רוצה להיות מבוטח בהתאם לדמי הביטוח שהוא רוצה לשלם. לפני שרוכשים ביטוח מחלות קשות, חשוב לבדוק אילו מחלות מכוסות בפוליסה וכיצד הן מוגדרות בהשוואה חוזר הכתוב של המפקח על הביטוח.

דגשים חשובים לפני רכישת ביטוח מחלות קשות

יש חברות ביטוח מסוימות בהן אפשר להרחיב את הפוליסה הקיימת ולהכניס אליה מצבים רפואיים נוספים. בנוסף, לפני שאתם מחליטים על חברת ביטוח, חשוב שתבדקו עם סוכן הביטוח האם החברה מכסה מחלות נדירות או נפוצות. זאת ועוד, יש פוליסות שנותנות פיצוי חלקי למקרים של סרטן מוקדם משום שזו לא נחשבת מחלה קשה. מקרים אלו כוללים בין היתר את סרטן השד, שינויים שקורים לפני סרטן בצוואר הרחם, ניתוח להסרת הערמונית ועוד. לכן, לפני שאתם בוחרים חברת ביטוח, תבדקו האם הפוליסה מתאימה לצרכים שלכם , האם יש מגבלות על הפיצוי, תקופת אכשרה לקבלת הפיצוי, מה גובה הכיסוי והפיצוי.

תקופת הביטוח

ברוב המקרים, ביטוח מחלות קשות לא תקף למשך כל חייו של המבוטח, ורוב הפוליסות מסתיימות ברגע שהמבוטח הגיע לגיל מסוים (בדרך כלל הגיל יהיה בין 65-75). עם זאת, כן קיימות פוליסות ביטוח שלא מתבטלות ברגע שהמבוטח הגיע לגיל מסויים, אבל הן כן מפחיתות את הסכום שיתקבל מהפיצוי הכספי בכל שנה עד לתקופה בה הביטוח מסתיים. זאת אומרת, עד גיל מסויים המבוטח יקבל את כל סכום הפיצוי שמגיע לו, וברגע שהוא עובר את הגיל שנקבע בפוליסה, הסכום של הפיצוי קטן משנה לשנה.

ביטוח מחלות קשות רשימת מחלות

מפקח הביטוח קבע רשימה מוגדרת, רשימת חובה שכוללת בתוכה את כל המחלות הקשות שנכנסות בקטגוריה של מחלות קשות שחברות הביטוח מחויבות לכסות. מלבד רשימת החובה, חברות הביטוח מכסות עשרות מחלות או מצבים רפואיים נוספים, וכל חברת ביטוח מחליטה על מחלות או מצבים רפואיים אחרים שיכללו בפוליסת הביטוח. לכל חברה יש ביטוח מחלות קשות ורשימת מחלות אחרת וכדי לבחור בפוליסה המתאימה ביותר עבורכם תצטרכו לבחון אילו כיסויים היא מתאימה בהתאם למחלה שלכם.

רשימת המחלות הקשות מחולקת לקבוצות או קטגוריות שונות על מנת להמחיש את ההבדל של המשך הביטוח אחרי תביעה. עם זאת, החלוקה לא תלויה בסכום הכסף שהמבוטחים יקבלו במקרה של פיצוי. כך למשל, אם מבוטח חולה במחלה שנכנסת תחת קבוצה מספר 1, הוא יקבל פיצוי מלא אבל בזה מסתכמת תקופת הביטוח שלו. לאחר שהוא קיבל את הפיצוי, הוא מפסיק לשלם לה דמי פרמיה חודשיים והוא לא יכול לתבוע אותה יותר.

רשימת המחלות הקשות משתנה בין חברת ביטוח אחת לשנייה ובטבלה הנ"ל יש את רוב המחלות הקשות שנכללות בפוליסות של חברות ביטוח שונות. בטבלה המצורפת אין חלוקה מסויימת לפי קטגוריות משום שלכל חברה יש קטגוריות שונות ברשימה.

אובדן דיבורהשתלת מח עצמותסוכרת נעורים עד גיל 20
אי ספיקת כבד פולמיננטיתחירשותעיוורון
אי ספיקת כליות סופניתטיפול במפרצת מוחיתעמילואידוזיס ראשונית
איבוד גפייםיתר לחץ דם ריאתי ראשוניפגיעה מוחית מתאונה
אילמותכוויות קשותפרקינסון
אנמיה אפלסטית חמורהמחלת כבד סופנית (שחמת)צפדת (טטנוס)
גידול שפיר של המוח (חלק מהפוליסות מציינות גם יותרת המוח/קרומי מוח)מחלת ריאות חסימתית כרוניתפוליו (שיתוק ילדים)
דיסטרופיה שריריתמצב רפואי חמור ובלתי הפיךשיתוק (חלק מהפוליסות מגדירות פרפלגיה, קוודריפלגיה)
דלקת חיידקית של קרום המוחניוון שריריםתסמונת כשל חיסוני נרכש (איידס)
דלקת מוחניוון שרירים ALSתרדמת
השתלת איבריםסוכרת נעורים עד גיל 18תשישות נפש
* ט.ל.ח רשימת המחלות יכולות להשתנות מעת לעת

אילו מחלות קשות חברות הביטוח חייבות לכלול

רשות שוק ההון, החיסכון והביטוח בישראל קבעה כללים מסויימים לחברות הביטוח. במסגרת הקביעה היא החליטה על 8 מחלות רפואיות קשות ומצבים רפואיים חמורים אותן החברות ביטוח מחוייבות לכסות במסגרת ביטוח מחלות קשות. חלק מהמחלות הן כרוניות וחלקן מסכנות חיים, והטיפול הרפואי בכל המחלות האלו הוא יקר מאוד ולכן הן נכללות בכל חברות הביטוח:

  • קרדיומופטיה (ליקוי בשריר הלב)
  • סרטן
  • התקף לב
  • שבץ מוחי
  • ניתוח מעקפים
  • ניתוח מסתמי לב
  • ניתוח אבי העורקים
  • טרשת נפוצה

ביטוח מחלות קשות מחיר

לשאלה על ביטוח מחלות קשות מחיר, אין תשובה חד משמעית. המחיר תלוי במשתנים שונים שיש לכל פוליסת ביטוח כמו מהו גיל המבוטח, מה הרקע הרפואי שלו (באמצעות הצהרת בריאות) ומשתנים נוספים. עם זאת, על מנת לשפוך מעט אור על הנושא, נשווה בין הכיסויים השונים בחברות הביטוח של מגדל, כלל, הפניקס, הראל, מנורה ואיילון.

ביטוח מחלות קשות השוואה בין חברות הביטוח

לכל חברת ביטוח יש מספר רב של פרמטרים משתנים בין סכומי כיסויי הפוליסה. להלן השוואה של כמה מהפרמטרים המרכזיים של כל אחת מהחברות:

פרמטרים להשוואהמנורה מבטחיםהראלהפניקסמגדלכללאיילון
מספר מחלות בכיסוי מלא403942433236
מחלות ייחודיות בכיסוי מלא.1סכרת נעורים )עד גיל 20 .2מצב וגטטבי קבוע 3. דום לב עם השתלת דפיברילטור 4. נמק של חוט השידרה 5. מחלת דוויק ניורומיאליטיס אופטיקה  6. מחלת יעקוב קרויצפלד1. אירוע רפואי בלתי הפיך )מגדיל את בנק המחלות( 2. סכרת נעורים )עד גיל 20 ) 3. כריתת ריאה 4.דום לב עם השתלת דפיברילטור 5.הוצאת גלגל העין  6.טיפול במפרצת מוחית  7.סיסטיק פיברוזיס  8.ניוון שירירים מכל סוג )לא רק ALS)1.זאבת-לופוס 2.טיפול במפרצת מוחית 3.דום לב עם השתלת דפיברילטור  4.סכרת נעורים )עד גיל 21 ועד 000,300)₪ 5.ניוון שרירים מסוג ALS + סוגים נוספים  6.יעקב קרויצפלד )הפרה משוגעת) 7.מחלת דוויק ניורומיאליטיס 8.כריתת ריאה שלמה – פניאומונקטומיה 9 .גידול שפיר בחוט השדרה1.תסמונת הכשל החיסוני הנרכש (Aids) 2.דום לב עם השתלת דפיברילטור 3.זאבת-לופוס 4. .סכרת נעורים )עד גיל 20% )50 מסכום הביטוח  5.טיפול במפרצת מוחית 6. .נמק של חוט השדרה  7.מחלת דוויק ניורומיאליטיס אופטיקה  8.מחלת יעקוב קרויצפלד  9.ג'יליאן ברה 10.ניוון שרירים מסוג ALS + סוגים נוספיםאין1.מצב רפואי בלתי הפיך (מגדיל את בנק המחלות) 2.צינתור כלילי טיפולי – %100 פיצוי 3.זאבת – לופוס  4.סוכרת נעורים )עד גיל 20) 5.ניוון שרירים מסוג ALS + סוגים נוספים
תביעה ראשונה מקבוצה מלאההפוליסה אינה מתבטלת )תתבטל אחרי 2 מקרי ביטוח מקבוצה ראשונה(הפוליסה אינה מתבטלת )תתבטל אחרי 2 מקרי ביטוח מקבוצה ראשונה, למעט השתלת איברים(הפוליסה אינה מתבטלת )לפוליסה קבוצה אחת בלבד(הפוליסה מתבטלתהפוליסה מתבטלתהפוליסה מתבטלת
תביעה ראשונה מקבוצה אחרתתביעה אחת מקבוצה 2 אין הגבלה מקבוצה 3הקבוצה האחרת מתבטלת )למעט קבוצה 4 וסרטן(לא רלוונטי- אין חלוקה לקבוצותהקבוצה אינה מתבטלת )למעט מחלות לב( צנתור כלילי לא נמנה על מחלות הלבהקבוצה האחרת והקבוצה הראשונה מתבטלות )למעט קבוצה 4 – סרטן(הקבוצה האחרת מתבטלת
תביעה שניה- התניותמכוסה בתנאי ש: מקרה הביטוח איננו מקבוצה 2 )אם מקרה הביטוח הראשון מקבוצה 2)מכוסה בתנאי ש: מקרה הביטוח השני איננו באותה קבוצה בה נתבע מקרה הביטוח הראשון למעט קבוצות 1 ו 4 וסרטן שנימכוסה בתנאי ש: 1 .מקרה הביטוח השני אינו אחת ממחלות הלב או שבץ מוחי אם נתבעו כמקרה ראשון )למעט אם המקרה הראשון הוא צנתור כלילי( 2 .מקרה הביטוח השני אינו החלפת מפרק או שבר באגן/ירך אם אחד מהם נתבע כמקרה ראשוןמכוסה בתנאי ש: מקרה הביטח הראשון איננו מהקבוצה הראשונה ומקרה הביטוח השלישי איננו סרטן שאר המחלות מקבוצה שנייה ללא הגבלהמכוסה בתנאי ש: 1 .מקרה הביטוח השני אינו באותה קבוצה בה מצוי מקרה הביטוח הראשון )למעט בסרטן שני( 2 .אם מקרה הביטוח הראשון היה שבץ מוחי – מקרה הביטוח השני יכוסה רק אם מהקבוצה הרביעיתמכוסה בתנאי ש: 1.מקרה הביטוח השני אינו מצוי בקבוצה של מקרה הביטוח הראשון 2 .מקרה הביטוח השלישי אינו מצוי בקבוצה של מקרה הביטוח השני
* ט.ל.ח רשימת המחלות המחייבות את חברת הביטוח הם התנאים המצוינים בפוליסה וכתבי השירות.


ביטוח מחלות קשות האם כדאי

לשאלה האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות – התשובה היא כן. ביטוח מחלות קשות הוא בין הביטוחים החשובים ביותר שקיימים בשוק, משום שאם חלילה אתם או קרוביכם חולים במחלה קשה, לרוב המצב כרוך בהוצאות רפואיות עם עלויות גדולות, ואם יש לכם ביטוח מחלות קשות זה נותן לכם חופש כלכלי. כשמדובר בביטוח מחלות קשות לילדים, הביטוח חשוב אפילו יותר, משום שהמחלה מחייבת את ההורים להישאר עם הילד ולעבוד במשרה חלקית או לא לעבוד בכלל, וזה משפיע קשות על המצב הכלכלי. לכן, אם חלילה התגלתה מחלה קשה אצלכם או אצל יקירכם, כיסוי מחלות קשות נותן מענה מהיר ועוזר לשלם על הוצאות רפואיות כבדות שלא תמיד יש איך לשלם עליהם מראש.

לסיכום

לחלות במחלה קשה, גם אם זה אתם או בני משפחתם זה דבר קשה מנשוא שכרוך בהרבה משאבים רגשיים, פיזיים וכלכליים. כשאתם עסוקים בלהבריא, אתם לא רוצים להתחיל להתעסק בענייני ביטוח ולעמוד מול חברות הביטוח שלעיתים יכולות להיות חסרות רגישות.

לשם כך יש את אנו בסט אינס נותנחם שירותים ופתרונות ביטוח בהתאם לצרכים שלך. זהו מותג שמטרתו להנגיש לכם את עולם הביטוח בדרך הנעימה ביותר. במקום שאתם תצטרכו לפנות לעשרות חברות הביטוח שקיימות בשוק, להשוות מחירים ופוליסות ולבחור מבין כולם – אצלינו יש סוכני ביטוח שיעשו זאת עבורכם. סוכני הביטוח שלנו יתקשרו אליכם, יבררו את צרכי הביטוח וכך יוכלו להתאים לכם את הביטוח המתאים ביותר עבורכם.

כשאתם פונים אלינו, אתם מקבלים ליווי צמוד מסוכן ביטוח מיומן, מקצועי ואדיב, שהולך איתכם יד ביחד לאורך כל התהליך, גם בזמנים הקשים וגם בזמנים הטובים. סוכני הביטוח יציגו בפניכם את פתרונות הביטוח והכיסויים שמתאימים לכם, תוך כדי שמירה על הוגנות ושקיפות מקסימלית. סוכני הביטוח שלנו מתאימים את שירותיהם לקהל הנרחב. גם אם מדובר בביטוח של משפחה, או שמדובר בביטוח מחלות קשות לארגונים, מוסדות וחברות – אנחנו כאן בשבילכם.

סוכני הביטוח שעובדים ביחד עם בסט אינס ידאגו להתאים את הביטוח שמתאים לכם, ובעת הצורך יפעילו אותו עבורכם ויגישו את התביעה לחברת הביטוח יחד עם כל המסמכים הרלוונטיים, כך שאתם יכולים להסיר דאגה מלבכם ולהתרכז במה שבאמת חשוב – הבריאות שלכם. לקוחות שבחרו להשתמש בשירותיה של בסט אינס, חסכו לעצמם כסף רב וביטלו כפילויות ביטוח.

כלי נגישות

Powered by - Wemake

up